Select Page

Road Bikes on Track results Monday 7 November

by | Nov 10, 2011

Results 7th November 2011

Please note that some of your race numbers have changed. We have a full muster on Tuesday nights and so we need to double up on the allocated numbers. Please ensure you put your number back on the rack at the end of the night IN THE RIGHT ORDER. If you do not you will have a person on Tuesday night unable to find their number.

 

DO NOT TAKE YOUR NUMBERS HOME. IF YOU DO YOU MAY BE FINED.

If you have not completed your membership by Monday 21st November your points accumulated to that point will be lost.

 

 

1 Lap Scratch Race

A Grade

1. Nate Levin

2. Chris Denholm

3. James Denholm

4. Jack Finlay

5. Cameron Howell

6. Cameron Huston

B Grade

1. Cameron Worboys

2. Joel Walton

3. Sam Burne

4. Jayden Bond

5. Liam Ryan

6. Fergus Washington-Smith

C Grade

1. Anna Stewart

2. Sarah Humphrey

3. Jeorgie Cox

4. Levi Bryan

5. Daniel Cox

6. Gemma Humphrey

 

1km time trial

A Grade

1. Chris Denholm 1:32.9

2. Hayden Washington-Smith 1:34.6

3. Jack Finlay 1:37.3

4. Cameron Huston 1:35.4

5. Nate Levin 1:43.0

6. James Denholm not timed

7. Cameron Howel not timed

B Grade

1. Cameron Worboys 1:38.3

2. Sam Burne 1:45.5

3. Joel Walton 1:47.9

4. Jayden Bond 1:55.2

5. Liam Ryan 1:59.3

6. Fergus Washington-Smith 2:03.9

500m Time Trial

C Grade

1. Anna Stewart 0:54.6

2. Jeorgie Cox 1:07.0

3. Sarah Humphrey 1:12.2

4. Daniel Cox 1:15.1

5. Levi Bryan 1:31.9

6. Gemma Humphrey 1:38.2

3 Lap Handicap Race

A Grade

1. Nate Levin

2. Chris Denholm

3. James Denholm

4. Cameron Huston

5. Hayden Washington-Smith

6. Jack Finlay

B Grade

1. Liam Ryan

2. Sam Burne

3. Cameron Worboys

4. Joel Walton

5. Fergus Washington-Smith

6. Jayden Bond

C Grade

1. Anna Stewart

2. Jeorgie Cox

3. Sarah Humphrey

4. Levi Bryan

5. Daniel Cox

6. Gemma Humphrey

2 Lap Sprint Race

A Grade

1. Nate Levin

2. James Denholm

3. Chris Denholm

4. Jack Finlay

5. Hayden Washington-Smith

6. Cameron Huston

B Grade

1. Sam Burne

2. Joel Walton

3. Cameron Worboys

4. Liam Ryan

5. Jayden Bond

6. Fergus Washington-Smith

 

1 Lap Sprint Race

C Grade

1. Anna Stewart

2. Sarah Humphrey

3. Jeorgie Cox

4. Levi Bryan

5. Daniel Cox

6. Gemma Humphrey

 


 

Points including 7th November 2011

Number

Name

points

68

Anna Stewart                  

48

62

Nate Levin                      

37

69

Cameron Worboys        

36

2

Chris Denholm              

33

67

Jeorgie Cox                       

28

4

James Denholm                

25

66

Levi Bryan                         

20

72

Jacob Seivwright          

20

71

Jack Finlay                         

19

56

Jayden Bond                    

18

52

Sam Burne

17

65

Liam Ryan                          

16

63

Daniel Cox                         

14

54

Sarah Humphrey

14

59

Cameron Huston             

13

70

Joel Walton

13

64

Fergus Bryan                    

6

41

Hayden Washington-Smith

6

75

Fergus Washington-Smith

4

55

Gemma Humphrey

4

20

Cameron Howell

4