Select Page

First night of Road bikes on track

by | Nov 2, 2011

Results below

 

1 Lap time trial A Grade

1.       Nate Levin                          34.36

2.       Jack Finlay                           36.58

3.       Chris Denholm                  36.80

4.       James Denholm                38.23

5.       Cameron Huston              38.73

B Grade

1.       Cameron Worboys          39.56

2.       Jacob Sievwright              39.69

3.       Jayden Bond                      42.04

4.       Liam Ryan                            42.30

5.       Fergus Bryan                      42.63

C Grade

1.       Anna Stewart                    46:43

2.       Jeorgie Cox                         52:52

3.       Levi Bryan                           56:33

4.       Daniel Cox                           57:05

1 Lap Handicap Race

A Grade

1.       James Denholm

2.       Nate Levin                        

3.       Chris Denholm                 

4.       Cameron Huston                             

5.       Jack Finlay          

B Grade

1.       Cameron Worboys         

2.       Jacob Sievwright            

3.       Jayden Bond                    

4.       Fergus Bryan                     

5.       Liam Ryan                         

C Grade

1.       Anna Stewart                  

2.       Levi Bryan                         

3.       Daniel Cox                         

4.       Jeorgie Cox                         

2 Lap Handicap Race

A Grade

1.       Chris Denholm

2.       Jack Finlay                          

3.       Cameron Huston                             

4.       Nate Levin                         

5.       James Denholm               

B Grade

1.       Jacob Sievwright             

2.       Cameron Worboys         

3.       Jayden Bond                    

4.       Liam Ryan                          

5.       Fergus Bryan                    

C Grade

1.       Anna Stewart                   

2.       Jeorgie Cox

3.       Levi Bryan                          

4.       Daniel Cox           

5 Lap Elimination Race       

A Grade

1.       Nate Levin

2.       Chris Denholm

3.       James Denholm

4.       Jack Finlay

5.       Cameron Huston

B Grade

1.       Jacob Sievwright

2.       Cameron Worboys

3.       Jayden Bond

4.       Fergus Bryan

5.       Liam Ryan

C Grade

1.       Anna Stewart

2.       Jeorgie Cox

3.       Levi Bryan

4.       Daniel Cox