Select Page

Bike Manawatu Track Results 14.11.20

by | Nov 16, 2020

Bike Manawatu Track Results 14.11.20

Please click here to view season results on our spreadsheet

1 Lap TT – 14.11.20
https://www.webscorer.com/race?raceid=227841

Bib  Number Name Time Category Distance
121 Rob Petch 36.19 Masters Men 1 lap TT
115 Carl Dickason 35.5 Masters Men 1 lap TT
42 Gabrielle Wildbore 40.64 Masters Women 1 lap TT
246 Kassidy Compton 45.29 U13 Girls 1 lap TT
108 Benjamin Murphy 34.77 U15 Boys 1 lap TT
62 Austin Tunnicliffe 35.91 U15 Boys 1 lap TT
104 Joshua Hannon 38.39 U15 Boys 1 lap TT
103 Caleb Hamblyn 37.48 U15 Boys 1 lap TT
241 Leighton Riley 37.82 U15 Boys 1 lap TT
73 Sophie Peters 35.66 U15 Girls 1 lap TT
20 Hayley Cornwall 36.79 U15 Girls 1 lap TT
185 Kenzey Compton 36.21 U15 Girls 1 lap TT
196 Pyper Newton 38.11 U15 Girls 1 lap TT
47 Ta Craw 30.7 U17 Boys 1 lap TT
46 Harrison Craw 30.8 U17 Boys 1 lap TT
22 Lochlan Foote 34 U17 Boys 1 lap TT
111 Ben Petch 36.12 U17 Boys 1 lap TT
99 Seth Cousins 35.65 U17 Boys 1 lap TT
93 Georgia Simpson 34.38 U17 Girls 1 lap TT
14 Kylah Gunn 36.84 U17 Girls 1 lap TT
137 Lucy Evans 38.1 U17 Girls 1 lap TT
44 Riley Tunnicliffe 33.26 U19 Boys 1 lap TT
15 Ashleigh Gunn 35.47 U19 Girls 1 lap TT
70 Michael Richmond 32.03 Elite Men 1 lap TT
8 Chris Harris 33.6 Elite Men 1 lap TT

Handicap Races
https://www.webscorer.com/race?raceid=227844

Place Bib Number Name Category Distance Time
1 46 Harrison Craw A Grade 16 laps handicap 1
2 44 Riley Tunnicliffe A Grade 16 laps handicap 2
3 47 Ta Craw A Grade 16 laps handicap 3
4 93 Georgia Simpson A Grade 16 laps handicap 4
5 70 Michael Richmond A Grade 16 laps handicap 5
1 8 Chris Harris B Grade 10 laps handicap 1
2 115 Carl Dickason B Grade 10 laps handicap 2
3 99 Seth Cousins B Grade 10 laps handicap 3
4 121 Rob Petch B Grade 10 laps handicap 4
5 137 Lucy Evans B Grade 10 laps handicap 5
1 103 Caleb Hamblyn Juniors 8 laps handicap 1
2 241 Leighton Riley Juniors 8 laps handicap 2
3 185 Kenzey Compton Juniors 8 laps handicap 3
4 73 Sophie Peters Juniors 8 laps handicap 4
5 104 Joshua Hannon Juniors 8 laps handicap 5
6 62 Austin Tunnicliffe Juniors 8 laps handicap 6
7 108 Benjamin Murphy Juniors 8 laps handicap 7
8 196 Pyper Newton Juniors 8 laps handicap 8

Points Races
https://www.webscorer.com/race?raceid=227845

Place Bib Nuber Name Category Distance Time
1 70 Michael Richmond A Grade 10 laps points 1
2 46 Harrison Craw A Grade 10 laps points 2
3 47 Ta Craw A Grade 10 laps points 3
4 93 Georgia Simpson A Grade 10 laps points 4
5 22 Lochlan Foote A Grade 10 laps points 5
6 44 Riley Tunnicliffe A Grade 10 laps points 6
7 111 Ben Petch A Grade 10 laps points 7
1 8 Chris Harris B Grade 7 laps points 1
2 115 Carl Dickason B Grade 7 laps points 2
3 99 Seth Cousins B Grade 7 laps points 3
4 121 Rob Petch B Grade 7 laps points 4
5 137 Lucy Evans B Grade 7 laps points 5
6 42 Gabrielle Wildbore B Grade 7 laps points 6
1 108 Benjamin Murphy Juniors 5 laps points 1
2 73 Sophie Peters Juniors 5 laps points 2
3 103 Caleb Hamblyn Juniors 5 laps points 3
4 20 Hayley Cornwall Juniors 5 laps points 4
5 185 Kenzey Compton Juniors 5 laps points 5
6 62 Austin Tunnicliffe Juniors 5 laps points 6
7 241 Leighton Riley Juniors 5 laps points 7
8 104 Joshua Hannon Juniors 5 laps points 8
9 246 Kassidy Compton Juniors 5 laps points 9

Scratch Races
https://www.webscorer.com/race?raceid=227848

Place Bib Number Name Category Distance Time
1 70 Michael Richmond A Grade 1 lap scratch 1
2 46 Harrison Craw A Grade 1 lap scratch 2
3 44 Riley Tunnicliffe A Grade 1 lap scratch 3
4 47 Ta Craw A Grade 1 lap scratch 4
5 22 Lochlan Foote A Grade 1 lap scratch 5
6 93 Georgia Simpson A Grade 1 lap scratch 6
1 111 Ben Petch B Grade 1 lap scratch 1
2 15 Ashleigh Gunn B Grade 1 lap scratch 2
3 99 Seth Cousins B Grade 1 lap scratch 3
4 14 Kylah Gunn B Grade 1 lap scratch 4
1 8 Chris Harris C Grade 1 lap scratch 1
2 121 Rob Petch C Grade 1 lap scratch 2
3 115 Carl Dickason C Grade 1 lap scratch 3
4 137 Lucy Evans C Grade 1 lap scratch 4
5 42 Gabrielle Wildbore C Grade 1 lap scratch 5
1 108 Benjamin Murphy Junior Boys 1 lap scratch 1
2 62 Austin Tunnicliffe Junior Boys 1 lap scratch 2
3 103 Caleb Hamblyn Junior Boys 1 lap scratch 3
4 241 Leighton Riley Junior Boys 1 lap scratch 4
5 104 Joshua Hannon Junior Boys 1 lap scratch 5
1 73 Sophie Peters Junior Girls 1 lap scratch 1
2 185 Kenzey Compton Junior Girls 1 lap scratch 2
3 196 Pyper Newton Junior Girls 1 lap scratch 3
4 20 Hayley Cornwall Junior Girls 1 lap scratch 4
5 246 Kassidy Compton Junior Girls 1 lap scratch 5