Select Page

Bike Manawatu Track Labour Day Meeting Results 28.10.2019

by | Oct 30, 2019

Bike Manawatu Track Labour Day Meeting Results 28.10.2019

Click Here to View Results online
All Results Here

Bike Manawatu Track Labour Day Meeting Results 28.10.2019

       
Johnston Park Feilding

   
               
               
Race Race Type Rider Number Category Placing / Time Points  
               
1 2 Lap Time Trial Austin Tunnicliffe 20 U13B 1.25.66 5  
    Ben Murphy 19 U13B 1.26.57 3  
    Josh Hannon 17 U13B 1.30.41 2  
               
    Briar Higgie 18 U13G 1.39.14 5  
               
               
    Sam Classen Green 14 U15B 1.15.69 5  
    Andy Richardson Green 15 U15B 1.16.51 3  
    Nathan Drury Green 16 U15B 1.22.49 2  
    Jack Kearney Green 7 U15B 1.25.63 1  
    Josh Leamy-King Green 8 U15B 1.26.84    
    Caleb Hamblyn Green 5 U15B 1.28.58    
    Logan Mulcahy Green 6 U15B 1.29.50    
               
    Jesse Coxon Green 1 U15G 1.16.03 5  
    Cate Classen Green 10 U15G 1.23.18 3  
    Holly Thompson Green 9 U15G 1.24.93 2  
               
    Riley Tunnicliffe 91 U17B 1.04.14 5  
    Wilson Hannon 62 U17B 1.07.86 3  
    Reuben McCartney 72 U17B 1.08.61 2  
    Ben Petch 79 U17B 1.13.05 1  
    Seth Cousins 96 U17B 1.13.82    
    Josh Mulcahy 74 U17B 1.15.32    
    Nikau Joseph 67 U17B 1.16.02    
    Derek Clarke 23 U17B 1.24.47    
               
    Georgia Simpson 90 U17G 1.12.7 5  
    Neriah Kaihe-Woolston 68 U17G 1.19.03 3  
    Jess Lloyd 9 U17G 1.26.44 2  
               
    Ewan Cousins 97 U19B 59.32 5  
    Michael Richmond 88 U19B 1.04.54 3  
    Travis Clarke 24 U19B 1.18.38 2  
               
    Marcayla Winterburn 93 U19G 1.27.92 5  
    Sophie Ellis 58 U19G 1.29.12 3  
               
    Matty Mullins 76 SM 1.08.15 5  
               
    Sarah Tunnicliffe 69 SW 1.28.22 5  
               
    Yvonne Clarke 12 WM1 1.24.63 5  
    Jo Coxon 26 WM2 1.26.59 3  
    Laura Richardson 85 WM1 No Result    
    Grant Haggett 60 MM2 1.10.01 5  
    Chris Pinkney 82 MM2 1.10.89 3  
    Andrew Miller 73 MM1 1.14.40 2  
    Torban Foote 56 MM1 1.15.03 1  
    Rob Petch 80 MM1 1.16.85    
    Mervyn Clarke 19 MM3 1.17.43    
    Paul Peters 81 MM2 1.17.73    
    Aaron Classen 10 MM2 1.18.89    
    Chris Higgie 66 MM2 1.19.62    
    Carl Dickason 57 MM1 1.20.67    
               
2 800M TT Record Attempts         Old Record New Record
    Sophie Peters Green 11 U13G 1.16.37 1.18.05 1.16.37
               
    Tutarangi Craw Green 3 U15B 1.04.00 1.04.50 1.04.00
    Harrison Craw Green2 U15B 1.04.59    
    Lochlan Foote 13 U15B 1.05.29    
               
    Kylah Gunn Green 4 U15G 1.10.09 1.10.14 1.10.09
               
    Ashleigh Gunn 59 U17G 1.05.60 1.11.53 1.05.60
               
3 1 Lap Scratch U17G Georgia Simpson 90 U17G 1 5  
    Neriah Kaihe-Woolston 68 U17G 2 3  
    Jess Lloyd 9 U17G 3 2  
               
  1 Lap Scratch U17B H1 Riley Tunnicliffe 91 U17B 1 5  
    Wilson Hannon 62 U17B 2 3  
    Reuben McCartney 72 U17B 3 2  
    Derek Clarke 23 U17B 4 1  
               
  1 Lap Scratch U17B H2 Lochlan Foote 13 U17B 1 5  
    Josh Mulcahy 74 U17B 2 3  
    Ben Petch 79 U17B 3 2  
    Nikau Joseph 67 U17B 4 1  
    Seth Cousins 96 U17B 5    
               
  1 Lap Scratch U13B & Girls Ben Murphy 19 U13B 1 5  
    Austin Tunnicliffe 20 U13B 2 3  
    Josh Hannon 17 U13B 3 2  
    Briar Higgie 18 U13G 1 5  
               
  1 Lap Scratch U15G Kylah Gunn Green 4 U15G 1 5  
    Sophie Peters Green 11 U15G 2 3  
    Jesse Coxon Green 1 U15G 3 2  
    Cate Classen Green 10 U15G 4 1  
    Holly Thompson Green 9 U15G 5    
               
  1 Lap Scratch U15B H1 Logan Mulcahy Green 6 U15B 1 5  
    Caleb Hamblyn Green 5 U15B 2 3  
    Jack Kearney Green 7 U15B 3 2  
    Josh Leamy-King Green 8 U15B 4 1  
    Nathan Drury Green 16 U15B 5    
               
  1 Lap Scratch U15B H2 Harrison Craw Green2 U15B 1 5  
    Tutarangi Craw Green 3 U15B 2 3  
    Andy Richardson Green 15 U15B 3 2  
    Sam Classen Green 14 U15B 4 1  
               
  1 Lap Scratch U19W Ashleigh Gunn 59 U19W 1 5  
    Sophie Ellis 58 U19W 2 3  
    Marcayla Winterburn 93 U19W 3 2  
               
  1 Lap Scratch U19M Ewan Cousins 97 U19M 1 5  
    Michael Richmond 88 U19M 2 3  
    Travis Clarke 24 U19M 3 2  
               
  1 Lap Scratch WM Yvonne Clarke 12 WM1 1 5  
    Jo Coxon 26 WM2 2 3  
    Sarah Tunnicliffe 69 SW 3 2  
    Laura Richardson 85 WM1 4 1  
               
  1 Lap Scratch MM H1 Grant Haggett 60 MM2 1 5  
    Chris Pinkney 82 MM2 2 3  
    Matty Mullins 76 SM 3 2  
    Mervyn Clarke 19 MM3 4 1  
               
  1 Lap Scratch MM H2 Torban Foote 56 MM1 1 5  
    Paul Peters 81 MM2 2 3  
    Chris Higgie 66 MM2 3 2  
               
  1 Lap Scratch MM H3 Andrew Miller 73 MM1 1 5  
    Rob Petch 80 MM1 2 3  
    Aaron Classen 10 MM2 3 2  
    Carl Dickason 57 MM1 4 1  
               
4 7 Lap H/Cap U17B & Girls Riley Tunnicliffe 91 U17B 1 5  
    Lochie Foote 13 U17B 2 3  
    Wilson Hannon 62 U17B 3 2  
    Josh Mulcahy 74 U17B 4 1  
    Reuben McCartney 72 U17B      
    Ben Petch 79 U17B      
    Georgia Simpson 90 U17G 1 5  
    Neriah Kaihe-Woolston 68 U17G 2 3  
    Seth Cousins 96 U17B      
    Nikau Joseph 67 U17B      
    Derek Clarke 23 U17B      
    Jess Lloyd 9 U17G 3 1  
               
  5 Lap H/Cap U15G Cate Classen Green 10 U15G 1 5  
    Kylah Gunn Green 4 U15G 2 3  
    HollyThompson Green 9 U15G 3 2  
    Jessie Coxon Green 1 U15G 4 1  
    Sophie Peters Green 11 U15G 5    
               
  5 Lap H/Cap U15B Harrison Craw Green 2 U15B 1 5  
    Tutarangi Craw Green3 U15B 2 3  
    Andy Richardson Green 15 U15B 3 2  
    Nathan Drury Green 16 U15B 4 1  
    Caleb Hamblyn Green 5 U15B 5    
    Logan Mulcahy Grenn 6 U15B 6    
    Josh Leamy-King Grenn 8 U15B 7    
    Sam Classen Green 14 U15B 8    
    Jack Kearney Green 7 U15B 9    
               
  4 Lap H/Cap Boys & Girl Josh Hannon 17 U13B 1 5  
    Austin Tunnicliffe 20 U13B 2 3  
    Briar Higgie 18 U13G 3 5  
    Ben Murphy 19 U13B 4 2  
               
  5 Lap H/Cap U19M & Wmn Ewan Cousins 97 U19M 1 5  
    Michael Richmond 88 U19M 2 3  
    Ashleigh Gunn 59 U19W 1 5  
    Travis Clarke 24 U19M 3 2  
    Marcayla Winterburn 93 U19W 2 3  
    Sophie Ellis 58 U19W 3 2  
               
  6 Lap H/Cap MM & MW Torban Foote 56 MM 1 5  
    Chris Pinkney 82 MM 2 3  
    Aaron Classen 10 MM 3 2  
    Mervyn Clarke 19 MM 4 1  
    Paul Peters 81 MM 5    
    Jo Coxon 26 MW 1 5  
    Rob Petch 80 MM 6    
    Laura Richardson 85 MW 2 3  
    Yvonne Clarke 12 MW 3 2  
    Matthew Mullins 76 SM 1 5  
    Sarah Tunnicliffe 69 SW 1 5  
    Grant Haggett 60 MM 7    
    Andrew Miller 73 MM 8    
    Chris Higgie 66 MM 9