Select Page

A1 Loops Results – Tuesday 1st February 2022

by | Feb 8, 2022

A1 Loops Results – Tuesday 1st February 2022

Webscorer results link

A Grade
Place Bib Name Category Time Difference
1 263 Jack Padega A Grade 1:41:26
2 8 Chris Harris A Grade 1:41:58 =+0:32.3
3 102 Carlos Lopez-Lozano A Grade 1:41:59 =+0:33.1
4 74 Philipp Vranek A Grade 1:42:00 =+0:33.7
5 293 Mathew Jamison A Grade 1:42:02 =+0:36.0
6 16 Tyler Mumby A Grade 1:42:04 =+0:37.9
25 Andrew Richardson A Grade DNF
53 Cliff Hughes A Grade DNF
197 Chrysander Ruhnayat A Grade DNF
63 Steve Stannard A Grade DNS
148 Sam Parry A Grade DNS

 

B Grade
Place Bib Name Category Time Difference
1 169 Andrew Hill B Grade 1:22:32
2 64 Dan Mackay B Grade 1:22:33 =+0:00.1
3 115 Carl Dickason B Grade 1:22:33 =+0:00.2
4 134 Jaro Olearnik B Grade 1:22:33 =+0:00.3
5 71 Mike Thompson B Grade 1:22:33 =+0:00.4
6 127 Darren Murdie B Grade 1:22:33 =+0:00.5
7 72 Mike Dunne B Grade 1:22:33 =+0:00.6
8 116 Rob Ryan B Grade 1:22:33 =+0:00.7
9 294 Tim Mackey B Grade 1:22:33 =+0:00.8
10 228 Erin Wolland B Grade 1:22:33 =+0:00.9
11 231 Madison Keightley B Grade 1:22:33 =+0:01.0
12 13 James Buchanan B Grade 1:22:37 =+0:04.1
13 33 Lincoln Jones B Grade 1:22:42 =+0:09.5
93 Georgia Simpson B Grade DNF
295 Phil Devlin B Grade DNF
5 Tim Lloyd B Grade DNS
60 Mike Craine B Grade DNS
C Grade
Place Bib Name Category Time Lap 1 Lap 2 Difference
1 89 Colin Anderson C Grade 53:05.5 53:05.5
2 41 Matthew Schipper C Grade 53:08.8 53:08.8 =+0:03.3
3 119 Wayne Fage C Grade 53:09.0 53:09.0 =+0:03.5
4 66 Robert Jaques C Grade 53:09.4 53:09.4 =+0:03.9
5 17 Warren Mumby C Grade 53:10.0 53:10.0 =+0:04.5
6 230 Amara Rae C Grade 53:10.6 =+0:05.1
7 35 Logan Mulcahy C Grade 53:11.2 =+0:05.7
8 107 Richard Woolgar C Grade 53:38.9 53:38.9 =+0:33.4
9 76 Graeme Nicholls C Grade 54:05.7 54:05.7 =+1:00.2
10 6 Jessie Coxon C Grade 54:06.6 =+1:01.1
11 137 Lucy Evans C Grade 54:07.2 54:07.2 =+1:01.7
12 138 Mark Evans C Grade 54:07.7 54:07.7 =+1:02.2
42 Gabrielle Wildbore C Grade DNS
114 Zachary Lee C Grade DNS
247 Brendon Wildbore C Grade DNS
D Grade
Place Bib Name Category Time Lap 1 Lap 2 Difference
1 61 Tim Robinson D Grade 58:16.2
2 98 Mitchell Wolland D Grade 58:16.8 =+0:00.6
3 243 Zachery Woollett D Grade 1:02:06 1:02:06 =+3:50.2
4 245 Gavin York D Grade 1:06:44 1:06:44 =+8:28.0
5 196 Pyper Newton D Grade 1:06:57 =+8:40.5
E Grade
Place Bib Name Category Time Lap 1 Lap 2 Difference
1 27 Holly Richardson E Grade 44:31.3
2 54 Samantha Havill E Grade 44:57.7 =+0:26.4
3 55 Bryant Havill E Grade 44:58.5 =+0:27.2
4 12 Hannah-Marie Buchanan E Grade 45:28.1 =+0:56.8
5 97 Cole Buchanan E Grade 58:19.0 =+13:47.7
6 96 Rebecca Buchanan E Grade 58:20.1 =+13:48.8

Please click here to view all seasons results on our spreadsheet online